Добро пожаловать, Посетитель! [ Регистрация | Войтиrss  |  tw

ДО ПИТАННЯ КЛАСИФІКАЦІЇ ОДНОРОДИННИХ ЖИТЛОВИХ БУДИНКІВ

| Новости недвижимости | 27.01.2013

Опубликовать в Facebook
Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир

Якубовський В.Б.   Розглянуті питання термінології та класифікації однородинних житлових будинків. Запропонована класифікація однородинних житлових будинків за величиною та місцем розташування.  

Зміна соціальних та економічних умов в нашій країні дала можливість реалізувати мрію багатьох людей – збудувати свій власний житловий будинок. У роки радянської влади під власним житловим будинком розуміли, в першу чергу, сільський індивідуальний будинок, обмежений площею 60 м2 та, якоюсь мірою, садовий будинок на 6 сотках, також з нормованою площею. В останнє десятиріччя навколо міст та містечок виросли житлові масиви з власних однородинних будинків.

Однак відсутність інфраструктури, переоцінка власних матеріальних можливостей, відсутність достатнього вибору якісних типових проектів призвели до того, що більша частина розпочатих новобудов так і не була завершена.

Як показує практика проектування, в останні роки змінюється підхід інвестора (замовника) до вирішення проблеми побудови власного житлового будинку. Значною мірою цьому сприяє збільшення інформації про проектування та будівництво однородинного житла.

Видається велика кількість журналів, присвячених проектуванню та будівництву власного житла, окремі числа архітектурних журналів друкують каталоги проектів однородинного житла, з’являються цікаві побудовані будинки. Разом з тим, існує ряд факторів, які ускладнюють потенційному інвестору достатньо чітко та в стислі терміни визначитись з вибором та оцінкою проекту майбутньої споруди.

Одним з таких чинників, на нащу думку, є відсутність загальноприйнятої класифікації однородинного житла, застосування недостатньо чіткої термінології, що визначає основні поняття житла для проживання родини у власному будинку. Індивідуальний житловий будинок, котедж, вілла, особняк, садибний будинок, одноквартирний будинок – це все визначення житлового будинку, призначеного для проживання однієї родини.

Інвестору не завжди зрозуміло, чим відрізняється котедж від особняка, вілла від садиби, одноквартирний житловий будинок та садибний житловий будинок. Всі ці терміни визначають основне призначення споруди – постійне житло для однієї родини, разом з тим, в них певною мірою закладена величина житлового будинку та місце його розташування.

Практика проектування однородинних будинків дозволяє конкретизувати термінологію та класифікувати їх за величиною та місцем розташування.

Найбільш поширений термін для визначення житлового будинку, призначеного для проживання однієї сім’ї – індивідуальний житловий будинок. Однак це поняття досить широке (особистий будинок, що відрізняється характерними ознаками від інших та належить даному індивіду) і не обов’язково означає будинок для постійного проживання однієї сім’ї. Під індивідуальним житловим будинком можна розуміти також і багатоквартирний будинок, виконаний за індивідуальним проектом.

Саме тому цей термін не може бути прийнятий як поняття, що визначає постійне житло для однієї родини.

Котедж (англ. cottage) – досить поширений останнім часом термін. Котедж – одноквартирний індивідуальний міський або сільський житловий будинок з ділянкою землі [1]. В інших джерелах – «котедж – невеликий житловий будинок, то споруджується звичайно в приміській зоні» [2] – вказується вже на величину будинку та на місце розташування.

Вілла (лат. villa – садиба, маєток) – багатий заміський будинок з садом або парком [З]. В кінці XIX на початку XX ст. віллою стали називати достатньо великий комфортабельний будинок із садом, розташований як в приміській зоні, так і в самому місті. Таких будинків досить багато в місті Львові.

Особняк – упорядкований невеликий будинок міського типу, призначений для однієї сім’ї [4].

В цих визначеннях фігурує як величина будинку, так і його розташування. Така назва окремого (осібного) житлового будинку достатньо поширена в нашому місті.

Садибний будинок – житловий будинок, розташований на ділянці землі разом з господарськими будівлями, садом, городом [2]. У ХVII-ХІХ ст. садиби дворян називались маєтками. Садибний будинок розташовується, як правило, за містом в сільській місцевості.

Заміський будинок – житловий будинок для тимчасового або постійного проживання, розташований у сільській місцевості.

Однородинний житловий будинок – будинок для постійного проживання однієї родини з ділянкою землі. Така назва житла поширена в сусідніх країнах (rodinny dom, jednorodzinny dom, односемейный дом тощо) і містить всі вищезгадані назви.

За кордоном архітектори по-різному класифікують однородинні житлові окремо розташовані будинки. Наприклад, в США однородинні будинки поділяють на економічні (площею до 350 м2, вартістю 50-120 тисяч доларів США), середні (площею 300-400 м2, вартістю 62-145 тисяч доларів США) та дорогі (площею більше 400 м2, вартістю 95-245 тисяч доларів США).

Російські архітектори пропонують таку класифікацію однородинних житлових будинків.

Котедж – будинок площею 150-200 м2. Особняк – однородинний житловий будинок площею до 1000 м2.

Вілла – житловий будинок площею більше 1000 м2 [5].

У Польщі розрізняють будинки малі – площа яких до 120 м2, середні – площею до 350 м2, великі – площею більше 350 м2. Будинки великі (більше 350 м2) досить часто називають віллами [6].

Разом з тим в наших сусідів широко розповсюджене поняття економічного однородинного окремо розташованого будинку – dom dostempny ( будинок вартістю до 200000 zl.).

Як показує досвід проектування та будівництва, в Україні також є потреба в класифікації однородинного житла. Пропонується така класифікація однородинних окремо розташованих житлових будинків.

Сільський садибний будинок – будинок площею 80-150 м2, розташований в сільській місцевості разом зі спорудами господарського призначення.

Котедж – житловий будинок площею 150-200 м2, призначений для тимчасового або постійного проживання однієї родини з ділянкою землі.

Особняк – житловий будинок площею до 600 м2, для постійного проживання однієї родини, розташований на окремій ділянці землі в місті або в приміській зоні.

Вілла – однородинний житловий будинок площею 600-1000 м2 із садом, розташований в місті, приміській або курортній зоні.

Резиденція – житловий будинок площею понад 1000 м2 з великою земельною ділянкою, розташований в престижному районі міста або приміській зоні.

Будівництво власного житла – це один з шляхів вирішення житлової проблеми.

Запропонована класифікація однородинних окремо розташованих житлових будинків дозволить інвестору більш відповідально підійти до вибору проекту майбутньої споруди, що в свою чергу дозволить більш ефективно використати вкладені кошти.

 

1. Англо-русский словарь. – М., 1979.

2. Безродный П.П. Архитектурные термины. – К., 1993.

3. Советский энциклопедический словарь. – М„ 1990.

4. Ожегов С.И. Словарь русского языка. — М., 1986.

5. Современный дом. — М; 1999. — № 3.

6. Katalog budownictwa jednorodzinnego. – Warszava, 1997.


Вісник НУ Львівська політехніка. Архітектура № 410. Львів. 2000 р
фото vecherniy.kharkov.ua

Нажмите кнопочку...
  • Twitter
  • Facebook
  • email
  • StumbleUpon
  • Delicious
  • Google Reader
  • LinkedIn
  • BlinkList

Спонсорские ссылки

Написать ответ


2 × = десять

Популярные объявления


Баннер

Метки объявлений

3-к Киев ПЕЧЕРСК ЦЕНТР аренда Леси Украинки без комиссионных без посредников дача дом квартира посуточно киев квартиру киев квартира помесячно куплю дом с участком недорого офисное помещение киев посуточная сдача официально посуточная сдача с отчетными документами посуточно посуточно сдам квартиру в киеве посуточно снять квартиру киев продам продам квартиру киев продам участок размещение Киев официально рядом метро центр своя сдам сдам квартиру Киев сдам квартиру без посредников киев сдам квартиру в киеве без посредников долгосрочно сдам квартиру киеве сдам квартиру киев посуточно сдам квартиру посуточно киев сдам комнату сдам посуточно сдаю дом сдаю квартиру Леси Украинки сдаю на печерске сниму Киев госпиталь сниму без посредников сниму квартиру киев долгосрочно сниму посуточно Киев снять квартиру посуточно киев участок участок под Киевом хозяин

Архив новостей

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Яндекс.Метрика