Добро пожаловать, Посетитель! [ Регистрация | Войтиrss  |  tw

Риэлторы обратились в Минюст, а также о процедуре получения витягів ДЗК

| Земельные новости | 19.01.2013

Опубликовать в Facebook
Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир

 

Ассоциация специалистов (риэлторов) по недвижимости Украины составила обращение в министерство юстиции Украины с просьбой предоставить разъяснения касательно нового порядка регистрации и перерегистрации недвижимости.
А именно, о получении извлечения из Государственного земельного кадастра, о совершении нотариусами государственной регистрации земельных участков.

Полный текст заявления, размещенный на сайте Ассоциации:

Вих. № 008
Від «18″ січня 2013 року
Міністерство юстиції України
Стосовно отримання витягу з Державного земельного кадастру
Асоціація фахівців з нерухомості (рієлторів) України (далі — АФНУ), отримавши численні звернення від своїх членів про неможливість отримання витягу з Державного земельного кадастру, звертається з цим листом відповідно до положень підпункту 29 пункту 4 Положення про Міністерство юстиції України, затвердженого указом Президента України від 0604.2011 року № 395/2011, який відносить до завдань Міністерства юстиції України надання роз’яснення з питань, пов’язаних із діяльністю Мін’юсту України, його територіальних органів, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Міністерства, а також стосовно актів, які ним видаються.
Починаючи з 2013 року при оформленні у нотаріусів правочинів, що стосуються земельних ділянок та здійсненні нотаріусами державної реєстрації прав на земельні ділянки за новим порядком у членів АФНУ та їх клієнтів виникають труднощі. Такі труднощі викликані неможливістю виконати вимоги Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабміну від 22.06.2011 № 703 (далі — Порядок № 703). Зокрема, для проведення державної реєстрації права власності на земельну ділянку вимагається надання витягу з Державного земельного кадастру (наприклад, п. 33, 34, 46, 74 Порядку № 703).
В силу положень ст. 38 Закону України «Про державний земельний кадастр» при здійсненні нотаріальних дій видача витягів з Державного земельного кадастру про земельну ділянку здійснюється нотаріусами, які мають до нього доступ.
На практиці виявилось, що нотаріуси не мають можливості з технічних причин отримати повноцінний витяг з електронної системи Державного земельного кадастру (далі — ДЗК). У таких випадках власникам земельних ділянок пропонується звернутись до органів земельних ресурсів за отриманням витягу з ДЗК.
В свою чергу територіальні органи земельних ресурсів видають лише витяги із Поземельної книги, які видавались і раніше згідно з Порядком ведення Поземельної книги, затвердженим постановою Кабміну від 09.09.2009 р. № 1021, пояснюючи про неможливість видачі документу з назвою «витяг з Державного земельного кадастру». За своїм змістом обидва витяги тотожні.
Отже, нотаріуси вимушені відмовляти у вчиненні нотаріальних дій, пов’язаних з правочинами, що стосуються земельних ділянок, оскільки «витяг з Поземельної книги» не є тотожним «витягу з Державного земельного кадастру», надання якого є обов’язковим згідно з Порядком № 703.
У зв’язку з наведеним вище Асоціація фахівців з нерухомості України просить Міністерство юстиції України надати роз’яснення з наступних питань:
— чи є тотожними за змістом та своєю правовою суттю «витяг з Поземельної книги» та «витяг з Державного земельного кадастру»;

— чи є правомірним, тимчасово, до усунення технічних проблем в електронній системі ДЗК, проведення нотаріусами державної реєстрації прав на земельні ділянки на підставі «витягів з Поземельної книги», які наразі видаються органами земельних ресурсів.

З повагою,
Президент АФНУ С.А. Злидень

18.01.13 Рынок недвижимости

Про приклад отримання витягів із державного земельного кадастру можна прочитати ТУТ.

Кое что о процедуре отримання витягів из ДЗК на практике

1. Получение вытяга из кадастра на Янтарной по Киевской области (на 15.07.2013).

Прием документов и выдача вытягов – вторник, с утра.
Как занять очередь? Лучше всего в понедельник. Инициаторы списка очереди могут устроить перекличку в 24-00 понедельника и в 8-00 вторника. На 18.08.2013 – занимать лучше всего в воскресенье до 16 часов – есть шанс войти в первую десятку. Две очереди – на сдачу на вытяг з нормативной грошовой оценки – НГО – и на сдачу на вытяг з кадастру – вытяг ДЗК. Перекличка в 8 утра вторника – обязаловка. Может быть еще переклич